img

ELEKTRYKA – Czujniki parkowania

Zdarzyło się Państwu szukać miejsca w centrum miasta i kilka razy odpuścić sobie zdawałoby się „za ciasne” miejsce?
Od dzisiaj nie muszą Państwo obawiać się zarysowania swojego samochodu, wjechania na słupek na osiedlowym parkingu, czy wystającą rurę.
W naszej ofercie znajduje się pełna gama czujników parkowania i kamer wspomagających lusterka wsteczne: 2 sensory, 4 sensory, 8 sensorów, brzęczyk.

czujniki parkowania w samochodzie osobowymModuł Czujnika cofania pomocny jest przy parkowaniu pojazdu. Po włączeniu biegu wstecznego, czujniki umieszczone z tyłu wykrywają przeszkodę poprzez wysyłanie i odbieranie fal ultradźwiękowych. Układ sterowania oblicza odległość i emituje sygnał dźwiękowy ostrzegający kierowcę o odległości od przeszkody.
System został zaprojektowany by pomóc kierowcy uniknąć uszkodzeń lub stłuczki podczas parkowania.
Zasięg od tyłu pojazdu wynosi od 40 do 150 cm.

zakres działania czujników parkowania w samochodzie osobowymOdległość pomiędzy pojazdem a przeszkodą będzie sygnalizowana przez różne sygnały dźwiękowe, które zmieniają się stosownie do odległości od przeszkody.
Wyróżnione zostały 3 zakresy pomiarowe:
– Odległość poniżej 40 cm jest sygnalizowana jako dźwięk ciągły. Jest to tzw. sygnał STOP. Po usłyszeniu tego dźwięku należy bezzwłocznie zatrzymać pojazd.
– Zakres środkowy obejmujący odległość ponad 40 cm od przeszkody, jednak nie dalej jak 90 cm sygnalizowany jest jako szybki przerywany dźwięk. W tym zakresie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż świadczy on o zbliżaniu się do przeszkody.
– Zakres bezpieczny, powyżej 90 cm jednak nie mniej niż 150 cm sygnalizowany jako wolne przerywane dźwięki.
W czasie cofania mogą czasami występować chaotyczne dźwięki. Jest to efekt często nierównej nawierzchni oraz niewielkich przeszkód.

Punkty zamocowania wodoodpornych czujników na pojeździe powinny zostać starannie dobrane. Od nich zależy w dużej mierze skuteczność i zasięg działania urządzenia. Należy unikać bezpośredniego mocowania nad rurą wydechową, gdyż wydostające spaliny mogą zanieczyszczać powierzchnie czujnika oraz zakłócać działanie urządzenia.
Przy zbyt wysokim montażu (powyżej 75 cm) czujników małe przedmioty mogą nie być rozpoznawalne. W tym przypadku czujniki powinny być zamontowane niżej.
Przy niewielkiej wysokości montowania (poniżej 50 cm) od jezdni może dochodzić do odbić od ziemi. Efektem będzie częsta chaotyczna sygnalizacja. W takim wypadku czujniki należy pochylić do góry albo zamontować wyżej.

Uwaga !

Mogą zaistnieć sytuacje, w których Czujnik cofania będzie pokazywać tylko uchwycony zakres obiektu, a w miarę zbliżania się do krytycznej przeszkody przestanie ona być rejestrowana przez urządzenie.
Do krytycznych przeszkód zaliczamy min. rampy załadowcze, samochody terenowe i ciężarowe, przy których wysokość nadbudowy znajduje się ponad 80 cm nad powierzchnią. W takim wypadku czujnik cofania będzie przy cofaniu krótki czas sygnalizować jako przeszkodę.

!!LAKIERUJEMY CZUJNIKI NA KOLOR NADWOZIA!!
!!KOLOR DOBIERAMY KOMPUTEROWO!!

Kamery cofania

Kamera cofania Nerida AVHR602 w samochodzie osobowymNEREIDA AVHR602 – kolorowy monitor 6″, do montażu w pozycji stojącej; wyposażony także w osłonę umożliwiającą montaż w zagłówku; dwa wejścia audio/wideo; pilot zdalnego sterowania

Kamera cofania Nereida avrf602-mini w samochodzie osobowymNEREIDA AVRF602 – kolorowy monitor 6″ ; do podwieszenia pod sufitem; dwa wejścia wideo; wbudowane lampki oświetlenia wnętrza pojazdu; pilot zdalnego sterowania

Kamera cofania Nereida ccd01-mini w samochodzie osobowymNEREIDA CCD01 – kolorowa kamera CCD o rozdzielczości 512×492 pikseli, wymiarach 44x44x48 mm i szerokokątnym obiektywie (130 stopni)

Kamera cofania Nereida ccd05 w samochodzie osobowymNEREIDA CCD05 – kolorowa kamera CCD o rozdzielczości 512×582 pikseli, przeznaczona do montażu w zderzaku (fi25 x 40mm), wyposażona w szerokokątny obiektyw (150 stopni)

kamera cofania nareida idm070-mini w samochodzie osobowymNEREIDA IDM070 – kolorowy, panoramiczny(16:9) monitor 7″ ; do montażu w desce rozdzielczej samochodu (rozmiar 1DIN); trzy wejścia audio/wideo; wejście GPS; wejście DVD; pilot zdalnego sterowania