img

Samochody hybrydowe

Profesjonalne serwisowanie samochodów hybrydowych

Dzięki ścisłej współpracy z firmą Bosch nasz personel bardzo dobrze zna zasady naprawy i obsługi pojazdów hybrydowych. Serwisowanie takich samochodów jest dużo bardziej skomplikowane niż pojazdów konwencjonalnych. Co więcej, bezpieczna praca z układami elektrycznymi, przy dużych natężeniach prądu i napięciach, wymaga wiedzy eksperckiej i odpowiednich uprawnień. Dlatego nasi eksperci wykorzystują najnowocześniejsze systemy diagnostyczne i dane techniczne. Przeszli oni również specjalistyczne szkolenia serwisowe, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno im jak i innym osobom.

 

Diagnoza i naprawa

Wykrycie awarii w autach z napędem hybrydowym wymaga przede wszystkim wiedzy o nowoczesnych technologiach oraz odpowiednich narzędzi, należy bowiem mieć na uwadze, że jest tu wykorzystywane napięcie, dochodzące nawet do 1000 V (w autach z silnikiem spalinowym występują instalacje z napięciem 12 V). Właśnie dlatego konieczne jest najpierw odpowiednie zabezpieczenie obwodu przed przepływem prądu – o czym przypomina zawsze procedura serwisowa. W dalszym kroku do instalacji podpinany jest odpowiedni tester, który wskazuje, jakie elementy powinny zostać poddane pomiarom, zaś zmierzone wartości porównywane zostają z wartościami nominalnymi, w wyniku czego urządzenie sygnalizuje od razu usterkę bądź nieprawidłowe wskazania. Podczas diagnozy należy także sprawdzić izolację przewodów, zabezpieczenia oraz podzespoły elektryczne.

Gwarantowana jakość

W naszym serwisie oferujemy nie tylko usługi wykwalifikowanego personelu, ale również szeroką paletę wysokiej jakości produktów Bosch. Posiadamy dostęp do komponentów niezbędnych do serwisowania, kontroli i napraw pojazdów hybrydowych.

  • Znajomość kompletnych systemów
  • Wytrzymałe, oryginalne części Bosch
  • Wydajna technika diagnostyczna obsługująca najnowocześniejsze napędy