img

Serwis i wymiana opon

serwis i wymiana opon siedlceProwadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną opon letnich i zimowych do samochodów osobowych i dostawczych.
Zmiana opon na zimowe powinna nastąpić, gdy temperatura spadnie do ok. 7°C. Wtedy to mieszanka gumowa, z której wykonane są opony letnie zaczyna tracić swoje właściwości – robi się bardzo twarda. Mimo, że na dworze nie leży jeszcze śnieg, a temperatura nadal jest dodatnia, to np. droga hamowania samochodu wyposażonego w opony letnie będzie znacznie dłuższa niż gdyby był „ubrany” w „zimówki”.

Posiadamy największy wybór opon w okolicy, które znajdują się na miejscu, nie trzeba specjalnie ich zamawiać i oczekiwać kilka dni na przywóz, więc każdy z Państwa znajdzie u nas coś dla siebie.

wymiana opon felga aluminiowa siedlceWybierz alufelgi do swojego auta:  www.alcar.pl

W ofercie opon zimowych i letnich znajdą Państwo kilkadziesiąt propozycji renomowanych firm światowych takich jak:

opony zimowe i letnie fulda siedlceopony zimowe i letnie barum siedlceopony zimowe i letnie goodyear siedlceopony zimowe i letnie uniroyal siedlce
opony zimowe i letnie dębica siedlceopony zimowe i letnie semperit siedlceopony zimowe i letnie matador siedlceopony zimowe i letnie michelin siedlce
Nasza wykwalifikowana i miła obsługa służy Państwu specjalistycznym doradztwem z zakresu odpowiedniego ogumienia do każdego samochodu.

Montujemy i wyważamy opony zakupione w naszym sklepie, usługę wykonujemy na komputerowej wyważarce. Na życzenie klienta napełniamy koła azotem.

Azot w kołach nie powoduje wzrostu ciśnienia gdy opona jest rozgrzana, ani spadku gdy jest zimna co ma miejsce przy napełnieniu powietrzem.  Ciśnienie w oponie jest cały czas jednakowe bez względu na porę roku i temperaturę koła co daje lepszy komfort jazdy samochodem.

Przechowywanie

Co należy zrobić i czego unikać podczas przechowywania opon?

Jeśli masz warunki i chęci do przechowywania opon we własnym zakresie, oto co powinieneś wiedzieć:

 • Pomieszczenie do przechowywania opon powinno być chłodne, suche i ciemne, nie zaleca się przechowywać opon na otwartym powietrzu,
 • Temperatura przechowywania nie powinna przekroczyć temperatury pokojowej (należy od czasu do czasu wentylować pomieszczenie i nie dopuszczać do kontaktu opon ze źródłem ciepła np. kaloryfer)
 • Opony powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego i ozonu,
 • Opony powinny być przechowywane z dala od środków chemicznych, paliwa, rozpuszczalników, smarów,
 • Opony przechowywane na obręczach powinny mieć ciśnienie nominalne, zalecane przez producenta opon lub pojazdu.

Zaleca się stosowanie felg aluminiowych z oponami letnimi, natomiast obręczy stalowych do opon zimowych (postępujemy tak ze względu na niszczący wpływ soli na aluminium).

Reguły przechowywania opon na obręczach:

 • Nie wolno składować kół w pozycji pionowej!
 • Koła mogą być składowane poziomo (jedno na drugim), powinny być jednak przekładane co kilka tygodni, aby zapobiec odkształcaniu opony leżącej na spodzie,
 • Obręcze mogą wisieć także na hakach.

Reguły przechowywania opon bez obręczy:

 • Nie wolno składować opon poziomo!
 • Nie wolno wieszać opon na hakach!
 • Opony powinny być składowane w pozycji pionowej, powinny być przestawione co kilka tygodni (obrót opony wokół osi).

Współpracujemy z:
OPONEO, Motointegrator, Polski Serwis Flot PSF